Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Sprawdź, gdzie zamówić aparat do drenażu limfatycznego w domu.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawa obiegu limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX w. – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak również punktu ucisku.

Aparat do presoterapii – na “skórkę pomarańczową” i nie tylko

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie wykorzystywane są maszyny do presoterapii odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory urządzenie uciska kończynę, wspomagając w ten sposób cyrkulację limfy. Jest wiele wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w redukcji cellulitu czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się również niezwykle popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do masażu limfatycznego

Duże możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Współcześnie osoby często stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą przenośnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy drenaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, zatem bez trudu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. stany zapalne czy miażdżyca, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]