antena SAT, antena satelitarna

Antena SAT – co to takiego?

Zdecydowana część z nas ma we własnym domu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy czasem obejrzeć interesujący film bądź talk-show telewizyjny. By odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Rewelacyjnie nada się do tego antena SAT, którą aktualnie można kupić bez żadnego problemu.

Antena SAT – co to w istocie jest?

Pojęcie antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z przykuwającą wzrok czaszą, która potocznie określana jest mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można więc odbierać nadal ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez spory odsetek odbiorców zamiast kablówki . Powodem jest to, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyliczyć można parę rodzajów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe oraz panelowe. Anteny SAT wyróżniają się konkretnymi cechami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Dzisiaj zazwyczaj użytkownicy wybierają jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu na skutek działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Wysokiej klasy antena SAT będzie nam służyć kilka lat.

Co poza anteną satelitarną jest wymagane do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem potrzebnym do tego, by bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej należy również zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana w określonym miejscu. Konieczny jest też konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), kabel antenowy i odbiornik satelitarny.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]