Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Dowiedz się, gdzie nabyć sztylpy skórzane

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czym się charakteryzują sztylpy i czapsy jeździeckie

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sklepach głównie spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wykonane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty cechuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]