Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Buty do jazdy konnej zamówisz na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jeździectwo z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Naturalnie nie jest to zaskakujące – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę spore zalety tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: trening dobrej postawy, rozwój wszystkich partii mięśniowych, a także poprawienie kondycji. Poza tym ma dobroczynnie działa na psychikę: zwiększa poczucie odpowiedzialności, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji oraz redukuje stres. Aby jednak całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy dobrze dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – zabezpieczenie części lub całej nogi

Rozróżnia się dwa podstawowe typy butów do jazdy konnej: oficerki oraz sztyblety. Drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to natomiast buty niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. Tym samym dają ochronę większej powierzchni nogi, zmniejszając zagrożenie powstawania siniaków i zadrapań. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, niemniej jednak decydując się na ich kupno, powinno się nie zapominać o tym, by wyekwipować się również w osłonę na nogi – czapsy bądź sztylpy.

Z czego są wykonywane buty do jazdy konnej?

Kupując buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z którego są one wytworzone. Na rynku znajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej przeróżnych zamienników. Te pierwsze są z pewnością bardziej kosztowne, ale warto się je wybrać z uwagi na większą trwałość i umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Polecane są zwłaszcza buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybko przybiera pożądany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się nieco gorzej, natomiast jej walorem jest przystępna cena.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]