Wycieczka w Himalaje? To możliwe!

Szukasz dobrej oferty wycieczki w Himalaje? Nie czekaj! Wejdź tu.

Łańcuch Himalajów razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć też o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są areną zmagań uznanych wspinaczy z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku warto zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Przyczyną komplikacji bywa również samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Lhotse lub Annapurny

Z ewidentnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach lub Karakorum w Karakorum lub Himalaje rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bo częstokroć aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie niezwykłych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]