Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Trekkingi - dowiedz się więcej o ofercie na www.exploruj.pl

Chodzenie po wysokich szczytach kojarzymy szczególnie z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj tego typu umiejętności – w różnych górach poprowadzono bowiem szlaki, z którymi upora się każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna jest wyposażony w właściwe akcesoria, czyli kijki gwarantujące przyczepność na stromych szlakach oraz buty z przyczepną podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna okaże się też pomoc sprawdzonego instruktora, który pokaże, jak używać dodatkowego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on potrzebny? W jakich miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych szlakach

Trekkingi są czasem prowadzone w bardzo technicznym obszarze, co powoduje, że potrzebne stają się narzędzia umożliwiające pokonanie szlaku. Najistotniejszymi z nich są na pewno raki, które gwarantują przyczepność również na śliskich trasach – a na wielu szczytach spotkać je można również w czasie skwarów. Na stromych podejściach pomocny będzie też czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne są specjalistyczne umiejętności – z tego względu nieobyci turyści na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który pokaże im, jak bezpiecznie przejść trasę.

Najpopularniejsze szlaki na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej interesujących szczytów na świecie, a te zazwyczaj są nieosiągalne dla większości turystów. Najczęściej prowadzone są w najwyższych pasmach – krajowi górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Sporym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro i góry Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w wędrówkach po górach mogą natomiast udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam m. in. u podnóża Annapurny oraz Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]