Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Oferta wycieczek trekkingowych w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Was przygotowaliśmy.

Wycieczki w góry mogą mieć wiele postaci. Od spokojnych przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach stojących wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek zyskujemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Skala trudności trekkingów

Stopień trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci wyróżniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanej aktywności. Następny stopień trudności wymaga lepszej kondycji i co najmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla osób z wysoką sprawnością fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również niebojących się trudnych warunków biwakowania w czasie długiej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry Europy, największym powodzeniem cieszą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, a także graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]