wyprawy, wyprawy górskie

Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, imponujące widoki, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, że wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowa skala trudności tras sprawia, że każdy – również kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane komplikacje mogą stać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach warto skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie oznacza jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Silnym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednakże ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]