Kilimandżaro wyprawa

Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Sięganie po górskie szczyty to ambicja dużej części globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych przeżyć bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6 km nad poziom morza. Obieżyświatów wabią w głównej mierze przepiękne widoki, możliwość ujrzenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również zanikające już lodowce. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza należytą preparację – z uwagi na dużą wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że zdobycie masywu stanowi dla turystów znaczne wyzwanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą cechować się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym musimy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto również wyposażyć się w leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni również odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających insekty oraz zakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]