Zadbaj o prawidłowy rozwój niemowlęcia – o zajęciach baby sensory

Dla niemowlęcia zabawa nie jest tylko przyjemnością – dobrze poprowadzona może stymulować ich zdolności. Opiekuni, chcący poszerzać zdolności kognitywne swoich pociech, mogą zapisać swoje dzieci na zajęcia ogólnorozwojowe.

Zajęcia baby sensory dla maluchów

Zajęcia baby sensory to spotkania dla dzieci nie starszych niż 13 miesięcy, a więc niemowląt. Okres ten jest niesłychanie istotny dla malucha, albowiem następuje w tym czasie jego nader silny rozwój psychiczny oraz fizyczny. Na skutek doświadczeń sensorycznych w mózgu dziecka powstają w tym czasie dziesiątki milionów kolejnych połączeń. Dlatego warto dostarczyć o sporą liczbę interesujących atrakcji, które wpłyną pozytywnie na rozwój niemowlęcia. Zajęcia sensoryczne dla najmłodszych prowadzone są w dwóch przedziałach wiekowych – dla maluchów do szóstego miesiąca i tych powyżej siódmego miesiąca życia. Z uwagi na to, że organizowane są dla niemowląt, trwają mniej więcej godzinę, która dzielona jest na fazy zabawy oraz wyciszenia. W ciągu zajęć maluchy podejmują się rozmaitych aktywności, które pobudzają ich zdolności porozumiewania się, ruchowe i ich rozwój emocjonalny.

Zajęcia muzyczne rozwiną umiejętności kognitywne najmłodszych

Jednym z pozytywnie wpływających na rozwój niemowląt bodźców jest dźwięk. Podczas gry na różnych instrumentach, zarówno starsze, jak i młodsze dzieci, rozwijają zdolność odbierania piękna oraz wyobraźnię, a także uczą się rytmu. Obcowanie z muzyką w pierwszych latach życia kształtuje zdolności poznawcze maluchów, co w rezultacie może stać się przyczyną łatwiejszego zrozumienia podstaw matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to także interesująca zabawa z grupą rówieśników. W trakcie gier z muzyką wyzwalane są dźwięki na bezpiecznym poziomie głośności. Pod okiem wprawnego w pracy z maluchami instrumentalisty, najmłodsi nauczą się, iż dźwięki można wytwarzać także za sprawą różnorodnych rzeczy.