Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Więcej informacji o Blender 3D kurs uzyskasz tu.

Świat rysunku nieustannie ewoluuje i coraz częściej twórcy porzucają tradycyjne techniki preferując wykonywanie swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Dostępne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko swobodę wykonywania grafik 2D, ale również odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja nauki modelowania 3D nie generuje obecnie wielkich wydatków – każdy może wszak ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który zarazem jest całkiem darmowy.

Nauka modelowania 3D we własnym zakresie bywa frustrująca

Obsługi dowolnej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, jednakże proces ten trwa wówczas dłużej i nieraz jest niezwykle męczący. Z tej przyczyny partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie sporo korzyści głównie osobom, które dopiero odkrywają program Blender 3D. Oswajanie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nakładanie przeróżnych tekstur i efektów na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeśli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę projektów tworzonych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na detale, które wymagają dopracowania oraz podpowiadając ku temu trafne drogi. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, by odbywał się on w niewielkich zespołach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także amatorów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie umiejętnością pożądaną i poważaną głównie w świecie gier wideo, projektowania i filmu. Znajomość programu Blender 3D rozszerza tym samym pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu tworzy się wstępne zaawansowane prace, które później można bez obaw zamieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to natomiast, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży filmowej i łączą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników tego typu warsztatów to po prostu miłośnicy animacji oraz artyści, którzy chcą rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności lub odkryć nowe formy wyrażania siebie.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]