Nauka malowania akwarelami – zapisz się na kurs

Pełna oferta kursu malowania akwarelami.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z twórczych form przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, by odczuwać z tego radość każdego dnia. Dla wielu osób jest to przecież wyłącznie pasja lub forma relaksu po ciężkim dniu w pracy i nie dążą oni do osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Lecz jeśli chcesz poznać wszystkie techniki, zalecamy zgłosić się na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – dla twórców-amatorów i nie tylko

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Obraz zdaje się bardzo lekki i nietrudny do osiągnięcia, jednak wpływa na niego sporo czynników, o których artysta-amator z rzadka ma pojęcie. Spory udział w samym procesie tworzenia ma też koincydencja – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet artyści od lat biegli w tej technice wcale nie są pewni tego, że obraz zawsze będzie dokładnie taka, jak przewidywali. Kurs akwareli to znakomite miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania i zdobyć przydatną elementarną wiedzę konieczną do rozwinięcia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu mile witany, obojętnie, czy podjął już wcześniej próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu podczas pierwszych zajęć starannie przybliżają specyfikę tych farb, różnorodność technik ich używania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny wygląd pracy.

Kurs akwareli – to się opłaca?

W czasach popularyzacji internetu każdy może znaleźć i obejrzeć poradniki, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak nigdy nie będzie to równoznaczne z udziałem w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez profesjonalnego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej szkoleniu z umiejętności artystycznych niezbędne są wskazówki, które uczestnicy kursu dostają od nauczycieli podczas tworzenia prac. Takie korekty pozwalają w szybszym tempie nabywać umiejętności, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, gdzie popełnił błąd, który sprawił, że zamierzany efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Co więcej nauka w zespole innych osób o analogicznych pasjach formuje przyjacielską atmosferę wsparcia, które jest bardzo potrzebne w zachęcaniu do dalszego doskonalenia umiejętności. Udział w merytorycznej ocenie dzieł innych kursantów, umożliwia później właściwie ocenić autorskie prace już ukończeniu kursu.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]