Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Tu znajdziesz aktualną ofertę kursu Photoshop.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, gdyż te sektory rozrywki na etapie projektowania postaci oraz świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z zaawansowanego oprogramowania. Mając tego świadomość duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie narzędzia można stosować?

Istnieje wiele programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako software do obróbki zdjęć, błyskawicznie został ulubionym narzędzie ilustratorów oraz game devów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak między innymi Clip Paint Studio, ArtRage czy Affinity Photo, w których przy wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, farbami akwarelowymi lub farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania nietrafionych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Malarstwo cyfrowe – lekcje pod okiem instruktora

Zasadniczo uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze próby można podjąć samemu, jednakże żeby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać niezbędne triki wykorzystania pędzli i zaawansowane opcje oprogramowania, najlepiej wykupić kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]