wzmacniacz kanałowy

Wyrównywanie sygnału TV – wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy odbierać telewizję naziemną. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczym zadaniem jakie pełni jest potęgowanie i wyrównywanie sygnału. Przekonajmy się jak działa to urządzenie i na jakich częstotliwościach działa.

Wzmacniacz kanałowy – urządzenie do odbioru sygnału telewizji naziemnej

U dystrybutorów uzyskamy mnóstwo mechanizmów, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór kanałów telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych nietypowych. Zakładane są w rejonach, na których sygnał jest wyjątkowo słaby. Wzmacniają sygnał np. w miejscowościach górskich, garażach podziemnych i w niektórych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają także na zdalną transmisję sygnałów TV. Ich pokrywa sprawia, że mogą być stosowane na maszcie antenowym – są odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Wzmacniacz kanałowy – niezależne zasilacze

Najczęściej wykorzystywany wzmacniacz kanałowy ma kilka niezależnych wejść – np. VHF lub w technologii SAW. Sprzęty mogą być wyposażone w technologię eliminującą awarie pochodzące z internetu mobilnego. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada też trzy lub cztery specjalne filtry UHF – współpracujące z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGIT. Wzmacniacze kanałowe posiadają niezależne zasilanie oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]