Światłowodowe, koncentryczne – o kablach RTV

Więcej o kablach RTV.

Bez odpowiednich instalacji nie moglibyśmy pobierać impulsu TV oraz internetowego. Jak nietrudno stwierdzić, najważniejszymi ich elementami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe jest przesłanie informacji do kolejnych węzłów i gniazd. Z uwagi na to, jak są one ważne, ekipy zakładające sieci z dużą uwagą dobierają używane przez siebie kable. Ich wybór potrafi stać się przyczyną sporych problemów – przecież w zależności od sytuacji należy wykorzystać inne kable. Ważna jest także ich solidność, bo sieci powinny posłużyć przez co najmniej kilkanaście lat użytkowania. Jak więc wybierać kable RTV? Które ich rodzaje są dostępne?

Rodzaje kabli RTV

Najchętniej wykorzystywanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – z ich wykorzystaniem transmituje się sygnały internetowe, TV i połączeń głosowych. Jak łatwo stwierdzić, przewody światłowodowe jako nośnik danych wykorzystują światło, które przesyłane jest po właściwie przygotowanym włóknie szklanym. Poza tym wykorzystywane są również kable koncentryczne, które stosuje się przede wszystkim do transmisji impulsów o małej częstotliwości. Takie przewody stosowane są przede wszystkim do transmisji informacji bezpośrednio do klientów.

Jak kupować kable RTV?

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, wybór kabli RTV nie będzie łatwy. Z tego powodu ekipy zakładające takie sieci zazwyczaj decydują się na umowę z doświadczonymi dostawcami. Kupując kable RTV od dobrego dostawcy otrzymujemy pewność, iż składająca się z nich sieć okaże się zawsze solidna. Warto wybrać ten sklep, który samodzielnie produkuje sprzedawane przez siebie kable RTV. Ważne będzie także to, czy firma sprzedająca kable RTV udziela możliwości reklamacji oraz oferuje pomoc w razie problemów – wszak to wytwórca musi doskonale znać jego kable i zawsze wypracować rozwiązanie, które usprawni założenie wydajnej sieci.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]