Sprawna kablówka – stacja czołowa

Sprawdź, gdzie kupić stację czołową, wejdź na https://telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To kluczowy element, który skupia rozmaite urządzenia służące do poprawnej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe urządzenia budują razem płynnie pracującą całość. Sprawdźmy, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i gdzie najczęściej jest stosowana.

Stacja czołowa – właściwa transmisja dźwięku i obrazu

Stacja czołowa to urządzenie wykorzystywane w instalacjach do odbioru telewizji kablowej – m.in. w ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach, szpitalach oraz przez operatorów telewizji kablowej. Rozprowadza ona informacje do końcowych odbiorców. Profesjonalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z kluczowych komponentów tworzących stację czołową. Dedykowane oprogramowanie ułatwia jej szybką konfigurację. W skład szafki wchodzą rozmaite moduły – np. DTV RR4 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – transmituje sygnał do poszczególnych urządzeń

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – odbierania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Odbiór analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – występują nieprawidłowości w przesyle obrazu, a rozbudowa pochłania duże koszty. Gros komponentów wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest również w odrębne wejścia USB, które umożliwiają wprowadzenie dowolnej zawartości. Kompleksowy system antenowy uzyskujemy poprzez połączenie różnych części.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]