ultra robotics, polski producent silników elektrycznych

Silniki elektryczne prądu stałego i motoreduktory – gdzie je zamówić?

Automatyzacja procesów logistycznych i magazynowych oraz coraz powszechniejsze wykorzystanie robotyki w różnych dziedzinach przemysłu, narzuca sięgnięcie po odpowiednie rozwiązania z zakresu układów napędowych i sterowania. Rodzima spółka Ultra Robotics odpowiada na to zapotrzebowanie proponując m.in. dokładne układy napędowe i sterowniki serwomechanizmów od renomowanych globalnych producentów.

Co oferuje Ultra Robotics? Produkty Harmonic Drive i Positec

Działająca od przeszło 15 lat na naszym rynku firma Ultra Robotics jest dystrybutorem silników elektrycznych DC, przekładni planetarnych i falowych oraz motoreduktorów (AC, DC i BLDC) produkowanych z surowców wysokiej jakości przez renomowanych producentów. W ofercie Ultra Robotics znajdują się produkty firmy Harmonic Drive, dostarczającej dokładne kompaktowe serwonapędy wyróżniające się wyjątkową solidnością i żywotnością. Produkowane przez Harmonic Drive napędy oraz przekładnie są wykorzystywane m.in. w produkcji systemów służących do automatyzacji intralogistyki, obrabiarek czy robotów przemysłowych, a za sprawą możliwości ich użycia w trudnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich również w kosmonautyce, kriogenice oraz lotnictwie.

Ultra Robotics jest także dostawcą produktów firmy ELMO Motion Control z Izraela, słynącej z najmniejszych sterowników serwo (napędy Platinum Twitter), które cechują się wysoką mocą obliczeniową z dużymi zasobami pamięci, szeroką obsługą informacji zwrotnych i wysoką przepustowością, a ich wydajność oscyluje na pułapie 99% także przy najmniejszych gabarytach. Natomiast jej napędy serwo z linii GOLD świetnie sprawdzają się w skrajnych warunkach środowiskowych, w tym nie tracą funkcjonalności przy szoku termicznym, gdy odchylenie temperatur może wahać się od +70 do -40 stopni Celsjusza, znacznej wilgotności (nawet do 95%), a także przy wystawieniu na silne wibracje i wstrząsy mechaniczne.

Spółka Ultra Robotics ma w ofercie też rozwiązania od Eisele Antriebstechnik GmbH, Positec, Sesame Motor Corp i Bodine Electric Company.

Siedziba:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]