Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Zobacz, gdzie zamówić multiswitch kaskadowy

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja jest odpowiednia, decyduje wiele parametrów. Powinna oczywiście być solidna oraz gwarantować wysoką jakość przesyłanych danych, jednak tak samo ważna będzie opcja łatwego jej skalowania. Zrobienie nowych połączeń nie może być związane z potrzebą wykonywania skomplikowanych prac – w wyniku tego wszyscy abonenci nie byliby w stanie przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie stworzone zostały technologie, z którymi powiększenie instalacji będzie łatwe oraz bezproblemowe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to pudełko ze znajdującymi się na bokach gniazdami i wyjściami, do których mocowane są przewody. Jeżeli niezbędne będzie powiększenie sieci – między innymi wówczas, kiedy nowy abonent zamówił do niej dostęp – musimy po prostu podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze ilości wyjść dla abonentów – najmniejsze urządzenia tego typu mają osiem gniazd, ale u dostawców dostępne są również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma złączami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest rzecz jasna liczba wtyczek – dla małych obiektów może wynosić 8, jednak w dużych domach należy rzecz jasna wykorzystać modele o wyższej ilości gniazd. Niezwykle ważna okazuje się również separacja pomiędzy wejściami a złączami – w ogromnej mierze wpływa bowiem na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą 30 decybeli. Będzie to ważne zwłaszcza w instalacjach telewizyjnych niektórych dostawców cyfrowych.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]