Instalacje teletechniczne – główne moduły

Zajrzyj na www.telmor.pl/Klient-biznesowy/Projektanci-instalacji-RTV-SAT aby dowiedzieć się, kto wykonuje instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne antenowej instalacji zbiorowej to kompleksowa infrastruktura w której zakres wchodzi wiele różnych urządzeń – od najprostszych po niezwykle skomplikowane. W naszym kraju istnieją specjalistyczne podmioty, które zajmują się obsługą sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi proponują i jakie są najważniejsze komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – węzły optyczne i gniazda multimedialne

Instalacje teletechniczne to przyrządy takie jak: anteny offsetowe, zabezpieczenia odgromowe, pasmowe wzmacniacze wielokanałowe, rozgałęźniki sat, odbiorniki optyczne. Na rynku dostępne są też wzmacniacze szerokopasmowe, kable światłowodowe, urządzenia DVB-S/S2 i cyfrowe stacje czołowe. Urządzenia tego typu montowane są na nieruchomościach, w hotelach i domach wielorodzinnych. Podmioty funkcjonujące na rynku zajmują się z kolei przede wszystkim rozplanowywaniem instalacji i produkcją poszczególnych komponentów. Instalacje teletechniczne opierają się na wytrzymałych komponentach oraz profesjonalnym montażu – dlatego zalecana jest pomoc fachowców.

Instalacje teletechniczne – kompleksowa opieka

Kluczowe jest także, by sieci kablowe były zgodne z stanowionymi przez prawo warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać nieruchomości i ich usytuowanie. Dlatego potrzebne jest wsparcie techniczne profesjonalnych firm, które dostarczą stosowne rozwiązania oraz dobiorą najwyższej klasy urządzenia dostosowane do potrzeb danej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie wymagają również serwisowania, a więc bardzo istotna jest opieka producenta. Korzystają z niej z reguły przedsiębiorcy budowlani.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]