Kredyt obrotowy i jego przeznaczenie

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowatorskich urządzeń oraz maszyn. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników mają w obecnie w chwili obecnej nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z wyższymi kosztami lub zawierają niekorzystne dla klienta warunki, w związku z tym nie zalecamy tej drogi pozyskiwania środków finansowych.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To też dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na finansowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dopasowany do wymagań i potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy rolnikom snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.