Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Kantor internetowy - sprawdź koniecznie.

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w pobliskiej placówce bankowej lub w kantorze – te ostatnie nadal działają hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, klienci chcą wymieniać waluty obce bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, dlatego właśnie pojawiły się kantory internetowe, które na to pozwalają.

Jakie usługi proponuje kantor online prócz przewalutowania?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest tak samo nieskomplikowane jak fizycznego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zazwyczaj z zeszłej doby. Drugim i niezwykle istotnym walorem kantorów online są niższe spready aniżeli te proponowane przez kantory stacjonarne i placówki bankowe. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready najczęściej nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują także kilka dodatkowych usług popularnych wśród użytkowników, np. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez klienta terminie czy też takiej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez klienta kurs spotka się z tym na rynku).

Cenisz sobie wygodę w zarządzaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich doceniających wygodę, a także znaczną swobodę w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Wykorzystują je również osoby studiujące czy też zatrudnione za granicą i osoby spłacające pożyczki w obcej walucie. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Siedziba:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]