Jak starać się o kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów jest obecnie bardzo popularne, ale nie wszyscy mają na to szansę. Jest duża grupa osób, które nie są w stanie wziąć takiego zobowiązania, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Banki zazwyczaj określają odrębne zasady, na podstawie których zgadzają się przyznać kredyty bądź odmawiają ich przyznania. Można jednakże wymienić ogólne czynniki, określające fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już zaciągnięte pożyczki. Na największe problemy muszą być gotowi klienci, którzy nie zaciągnęli jeszcze ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studiujący i klienci, którzy pracują od niedawna i osiągają niskie zarobki czy też są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z tym, iż kredyt nie zostanie im udzielony, muszą liczyć się również emeryci. Naturalnie kredytowania nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy, a także wykonujące pracę w innym kraju. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie nieosiągalne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się wziąć kredyt w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż kredyty w takich firmach są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyty bez zdolności – czy można je otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej dobrze będzie skorzystać z pomocy pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne warunki kredytowania i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, w jaki sposób zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, warto zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w instytucji, w której chce się ubiegać o kredyt. Znakomitym wyjściem jest również na przykład ubieganie się o kredyt nie samemu, lecz wspólnie z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych opcji, które podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest wiele.