Gdzie sprawdzić aktualny kurs euro i wymienić walutę?

Zainteresowany kursem euro? Zajrzyj w to miejsce.

Euro to względnie nowa waluta, bo w postaci monet oraz banknotów pojawiła się w obiegu dopiero na początku XXI w.. Jest ona w tej chwili obowiązującym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów członkowskich Unii Europejskiej. Polska jeszcze nie sprostała kryteriom, pozwalającym przyłączyć się do strefy euro, co nie świadczy o tym, iż jej obywatele nie używają tej waluty na co dzień, czy to dokonując zakupów w zagranicznych sklepach czy też gromadząc oszczędności na koncie walutowym.

Euro – ujednolicona waluta ułatwia biznes i podróżepo UE

Powszechne użycie euro w państwach przynależących do Unii Europejskiej dostrzegalnie uprościło życie milionom mieszkańców Europy, tak w sferze biznesowej, jak i osobistej. Wspólna waluta to bowiem mniejszy problem z oszacowaniem prawdopodobnego zysku czy też kosztu podczas planowania np. transakcji międzynarodowych, co jeszcze 20 lat temu powodu możliwych wahań kursów pomiędzy walutami nierzadko mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa również swobodę poruszania się rezydentów państw członkowskich, którzy praktycznie w większości przypadków nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w pokaźną ilość pieniędzy w obcej walucie podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Teraz wystarczy im jedynie ich aktualna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy płatności.

W kantorze online w parę chwil poznasz przelicznik euro

Polska, pomimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w 2004 r., do tej pory nie spełnia wszystkich wytycznych umożliwiających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, iż jako mieszkańcy państwa członkowskiego Unii Europejskiej na co dzień kupujemy oraz prowadzimy transakcje biznesowe w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą na bieżąco kontrolować aktualny kurs euro na stronie kantoru online, a dodatkowo również ekspresowo wymienić złotówki na euro bez potrzeby wychodzenia z domu. Wymiana euro w kantorach online ze względu na mniejsze spready jest korzystniejsza oraz bardziej przystępna, gdyż można ją zaplanować w dowolnej porze dnia (nawet w nocy!), a kupno waluty dokonywane jest po kursach aktualizowanych co kilka chwil, a nie – jak to z reguły ma miejsce w bankach i kantorach stacjonarnych – na podstawie uśrednionego kursu z dnia poprzedniego.

Siedziba:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]