Co warto wiedzieć o mass collect?

Dowiedz się więcej o mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację przelewów. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – na czym polega jego działanie?

Działanie mass collect jest tak naprawdę niezwykle proste. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich identyfikatorem. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość klientów, a więc przykładowo w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszystkich branżach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem dokonali oni przelewu (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew albo przelew z karty). Zastosowanie mass collect łączy się również z mniej czasochłonnym księgowaniem należności niż podczas księgowania manualnego, a jednocześnie wyeliminowaniem prawdopodobnych pomyłek nierzadko mających miejsce w trakcie tej czynności.

Dlaczego opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowana w większości banków (posiadają ją m.in. mBank i PM Bank) warto rozważyć jej wykorzystanie w firmie, także takiej, która każdego miesiąca obsługuje poniżej stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym śledzenie na bieżąco wpływających należności) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy owocuje wzrostem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]