Wisiorki z ametystami

Zamów ametysty

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Chinach, Mozambiku, Kenii i Rosji. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją wielką rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Jednak w tych sprawach lepiej wyrobić sobie własne zdanie.