Urocza biżuteria z lampworkami

Chcesz kupić lampworki? Kliknij tu.

Na pierwszy rzut oka przypominają barwne słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny rodzaj koralików produkowanych z gorącego szkła. Kiedyś były wytwarzane w domach – szkło rozgrzewano z użyciem zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też nazwa lampworki. Dziś również można zrobić je samodzielnie, ale lepszym pomysłem będzie z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto się na to zdecydować? Do których kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Produkcja lampworków

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Obecnie całkowicie wystarczy zwykły palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się specjalne szkło, jakie pod wpływem ognia topnieje, a to pozwala na danie mu najróżniejszych kształtów. Strużki stopionego szkła okręcane są wokół drutu, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu kolczyków lub naszyjników.

Przy jakich kreacjach lampworki będą szczególnie dobrze wyglądały?

Kolorowe lampworki świetnie pasują do zwykłych kreacji. Najlepiej łączą się z koszulkami z oryginalnymi nadrukami, kolorowymi bluzami i coraz chętniej noszonymi trampkami. Nie znaczy to oczywiście, że będą atrakcyjnie prezentowały się wyłącznie przy tego typu ubraniach – to tylko kwestia pomysłowości.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]