Topaz mistyczny – technologia produkcji

Zobacz, gdzie kupić mystic topaz, wejdź na www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od lat szczycącego się ogromnym uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że na początku możnaby błędnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany wpływowi dużej temperatury oraz pokrywany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz ma purpurowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre efekty przynosi stosowanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii lub na Dalekim Wschodzie.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często używają go więc do produkcji naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się również w pracy. Istotna jest również różnorodność kolorów, sprawiająca, że prościej można dobrać biżuterię do danego stroju.