Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Sprawdź, gdzie zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków, wejdź na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe

Gdy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Najpierw jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwana przez mnóstwo kobiet chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz kamieni szlachetnych

Sprezentowanie kobiecie pierścionka to niezmiernie stary zwyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, iż od tego palca prowadzi “vena amoris”, a więc żyła prowadząca wprost do serca. Ogólnie przypuszcza się, że to Grecy przywieźli na Stary Kontynent zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Początkowo sporządzano je z tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano tylko wówczas, kiedy mężczyźni pragnęli zaprezentować swoje całkowite zaufanie do wybranki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną oraz złotem, tymczasem surowce te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od paru stuleci, przy czym duży wzrost ich uznania można zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Nie ulega wątpliwości, że pożądana biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścień z pokaźnym brylantem, jednakże potencjał dowolnego łączenia rozmaitych metali i kamieni jest ogromny. Nie licząc diamentów stosuje się szmaragd, tanzanit bądź rubin. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, a także drewno, niemniej jednak nieprzerwanie na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i różnych typów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przeświadczenie, iż narzeczony musi wydać na niego co najmniej dwumiesięczną pensję. Koszt zakupu zależny jest od rozmaitych elementów: ilości karatów, wzoru, surowca czy użytego kamienia, toteż każdy kupi ładny, oryginalny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania i uczucia, dlatego jego wartość nie ma większego znaczenia. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej wybrance.

Siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]