Duży wybór wisiorków srebrnych

Więcej szczegółów o zawieszkach srebrnych

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas sprzątania bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro źle reaguje też na styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim włożymy parę ozdób do pudełka, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną ścierką albo wrzucić do foliowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z solą – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko kurze oraz specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy używać miękkich szmatek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.