Bigle, sztyfty, rybki – rodzaje zapięć kolczyków srebrnych

Kup srebrne kolczyki.

Wybierając kolczyki trzeba wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, materiał wykonania i kształt, ale też na zapięcie. Poniżej przedstawiamy zwięzły spis najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najszerzej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego typu zapięcie daje ogromną wygodę noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii art deco. Wadą tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. Aktualnie właściwie rzadko stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednakże łatwiejszy w zapinaniu, ze względu na rozchylany tylni zatrzask. Często stosuje się je przy drogocennych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu latem, kiedy nie ubieramy szali, czapeczek ani odzieży z wysokim kołnierzem.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku małych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, z reguły złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]